Powstanie UTW w Golczewie

Po raz pierwszy  w styczniu 2011r. na spotkaniu noworocznym Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koła Terenowego w Golczewie, potrzebę powołania Uniwersytetu Trzeciego Wieku – systemu wspierania poprawy jakości życia seniorów wyraziła radna Janina Kołodzińska.

Powstała społeczna grupa  inicjatywna, spośród której wyłoniono Komitet Założycielski w składzie: – Janina Kołodzińska, Marianna  Mikołajczak, Waldemar Bartniczuk, Maria Sadłocha. Komitet zobowiązał się do wykonania czynności do rejestracji Stowarzyszenia w Krajowym Rejestrze Sądowym, przyjęto projekt statutu, wybrano Zarząd, Komisję Rewizyjną. Na spotkanie zaproszono Zarząd Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Goleniowa wraz z Dyrektorem Goleniowskiego Domu Kultury, goście zapoznali zebranych z charakterem i specyfiką funkcjonowania Uniwersytetów Trzeciego Wieku.
29.03.2011r. i 21.06.2011r. odbyły się zebrania założycielskie.
25.06.2011r. w Sądzie Rejonowym w Szczecinie zostały złożone dokumenty niezbędne do rejestracji Stowarzyszenia.
4.08.2011r. Stowarzyszenie zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego pod nazwą Uniwersytet Trzeciego Wieku w Golczewie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Jak to się zaczęło i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.