UTW w Golczewie z kolejnym dofinansowaniem.

Stowarzyszenie UTW w Golczewie w dniu 25.04.2019 podpisało umowę  w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie  na  realizację zadania publicznego pt. „Uniwersytecki Klub Seniora w Kawiarence atrakcji”, zadanie  współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego na kwotę 45 680 z  dotacji 38 000,  środki  własne 7180, wkład osobowy 500 zł.               

 W ramach wsparcia  z obszaru polityki społecznej na zadanie  „Działalność na rzecz osób starszych” wpłynęło 26 ofert.  Oferta ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Golczewie jako jedna z 9 została oceniona najwyżej.   Zajęcie I miejsca  pozwoliło  uzyskać  38 tys.   Dzięki pozyskanym środkom Seniorzy z Gminy Golczewa,  Województwa Zachodniopomorskiego i Wielkopolskiego będą mogli korzystać z bogatej oferty od kwietnia do listopada br.  Odbędą się zajęcia w zespole śpiewaczym „Maliny” pod kierunkiem  kapelmistrza Andrzeja Koniecznego,  kurs rysunku i malarstwa pod kierunkiem artysty plastyka Jana Szewczyka,  zajęcia usprawniające, gimnastyka z elementami Fit, Pilates –  poprowadzi instruktor  Grażyna Kwiecień,   kurs z poradnictwa konsumenta – rzecznik praw konsumenta, prawnik – Alfreda Gorzkiewicz,  warsztaty teatralne – poprowadzi  aktor Teatru Polskiego Wiesław Łągiewka,  zajęcia taneczne Drums’owanie – instruktor Regina Mąkowska,  szkolenie E – usługi i bezpieczeństwo w sieci – trener z zakresu informatyki Tomasz Małecki, odbędą się 3 –  konferencje naukowe na zakończenie,  inaugurację roku akademickiego oraz  funkcjonowania Rad Seniorów, warsztaty taneczne i teatralne  oraz plener malarski w Letniej Szkle Seniora w Dziwnówku.

Wyjazdy na spektakle do Teatru, Opery i Filharmonii, wyjazdy na Senioralia  do Kołobrzegu, Międzyzdrojów, Goleniowa i Nowogardu,  zostaną zakupione materiały i pomoce  do zajęć i warsztatów a także  opracowany graficznie i wydrukowany kalendarz poplenerowy na  rok 2020 z LSZS  w Dziwnówku.  Wszystkie zadania dzięki współfinansowaniu stanowią atrakcyjną  ofertę na polu wymiany doświadczeń i integracji środowiska.

O tym się  przekonało  już 50 – Seniorów z Gminy Golczewa oraz  z Nadmorskiego UTW w Międzyzdrojach  którzy  w dniu 28.04.2019  miłe popołudnie  spędzili w Teatrze  Polskim   w  Szczecinie podczas spektaklu   pt.  „Zamek z piasku”- Musical z tekstem Andrzeja Zaorskiego (reżysera spektaklu). Spektakl powstały na motywach „SKIZa” Gabrieli Zapolskiej,  sztuki wykpiwającej sztuczną moralność mieszczaństwa. Sztuka dla każdego była swoistym przeżyciem,  wymowna i pouczająca.  Podczas owacji za wspaniały spektakl w imieniu naszej grupy wręczyliśmy Andrzejowi  Zaorskiemu symboliczne kwiaty wdzięczności.

Niech kolejne  spotkania  w „Kawiarence atrakcji”  pomogą w realizacji celu głównego jakim jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych dla godnego starzenia się oraz zagospodarowania potencjału osób starszych  poprzez aktywność społeczną tych osób. Stworzenie oferty edukacyjnej bezpłatnej, różnorodnej i długofalowej, przyczyni się do  aktywizacji seniorów do działań na rzecz własnego rozwoju, aktywnego spędzania czasu wolnego, przeciwdziałania izolacji i samotności.

W imieniu Zarządu UTW zapraszamy do udziału w projekcie.

Opracowanie i foto – Janina Kołodzińska – prezes UTW w Golczewie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Stowarzyszenie Golczewo i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.