Słuchacze UTW z Golczewa oraz Seniorzy z Przybiernowa w dniu 12.04.2019 wzięli udział w projekcie pt. „Trzeci Wiek Technologicznie”.

Spotkanie rozpoczęliśmy w ZUT w Szczecinie na Wydziale Elektrycznym od integracyjnej „kawy” dwóch seniorskich grup z Golczewa i Przybiernowa.
Następnie zaproszeni zostaliśmy do sal wykładowych i ćwiczeniowych Uczelni.
Wykład pt. „ Energia elektryczna w gospodarstwie domowym”, wygłosił dr inż. Piotr Cierzniewski, który omówił: zasady gospodarowania energią elektryczną w gospodarstwach domowych m.in. jak identyfikować zużycie energii elektrycznej w domu, jakie są sposoby na oszczędzanie energii, jakie wybrać źródła światła i jak czytać etykietę energetyczną urządzenia, jak użytkować urządzenia AGD aby możliwie ograniczyć zużywaną przez nie energię elektryczną.

Wykład pt. „Geneza i historia motoryzacji” , wygłosił, dr inż. Marcin Wandach, omówił: nowoczesne technologie w motoryzacji, pojazdy hybrydowe oraz elektryczne, jakie wymagania muszą spełniać zarówno silniki jak i akumulatory stosowane w pojazdach elektrycznych i w jakim kierunku rozwijają się maszyny elektryczne?

Natomiast wykład połączony z ćwiczeniami przeprowadzili dr inż. Grzegorz Żegliński i mgr inż. Andrzej Niesterowicz, na temat zastosowania technologii laserowych, światłowodowych oraz robotyki w życiu codziennym, zasoby laboratoriów Katedry Telekomunikacji i Fotoniki, lasery He-Ne, budowę i zasady działania, nowoczesne urządzenia laserowe i obszary ich stosowania, technikę światłowodową, części składowe sieci światłowodowych oraz technikę przesyłania informacji za ich pomocą.
Wiele zagadnień dzięki projektowi ZUT stało się dla nas bardziej przystępne i pouczające, jesteśmy bogaci o wiedzę z zakresu: gospodarowania energią elektryczną, dodatkowa wiedza dla sympatyków motoryzacji o pojazdach elektrycznych i hybrydowych, poznaliśmy także zastosowanie technologii laserowych i światłowodowych w życiu codziennym.
Spotkanie niezwykle interesujące, zakończyliśmy obiadem i pamiątkowym zdjęciem.

Kolejne wykłady w dniu 10.05.2019 na wydziale Techniki Morskiej i Transportu.
Opracowanie i foto – Janina Kołodzińska – prezes UTW w Golczewie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Stowarzyszenie Golczewo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.