W dniu 02.04. 2019 roku odbył się wernisaż pt. „Tajemnica obrazu a natura morza”

W Urzędzie Miejskim  w Koszalinie – Galerii  Ratusz I Piętro.  Roczna wystawa wędrująca składa się z 34 prac Seniorów z  14 UTW z Województwa Zachodniopomorskiego i Wielkopolskiego. Kolekcja powstała podczas IV Letniej Szkoły Seniora w Dziwnówku ( 26.08- 02.09. 2018r.) pod kierunkiem artysty plastyka – kuratora pleneru – Jana Michała Szewczyka ze Szczecina.   Otwarcia wystawy w dokonał Przemysław Krzyżanowski – Zastępca Prezydenta Miasta ds. Polityki Społecznej, Anna Janiel – Inspektor w  Wydziale Kultury i Spraw Społecznych oraz  Janina  Kołodzińska – prezes UTW w Golczewie – autorka projektu, kurator organizacyjny pleneru.

Koszalin  reprezentowały malarki  – Anna Dąmbska, Renata Jasiul, Wanda Zabrocka,  Golczewo  – Helena Włodarczyk, Elżbieta Wrzesińska,  Marianna Michalak, Maria Kloch, Janina Kołodzińska, Marian Włodarczyk.

 Dodatkowo można było obejrzeć  prace: KLoczkowskiej  Zdzisławy, Rossa Joanny, Hasse Krystyny, Górak Bożeny i  Kryczka Bogusławy z Gryfina, Doroty Łysiak  i Grażyny Stodulskiej z Kamienia Pomorskiego,  Danuty Hofman i Elżbiety Śliwińskiej z Wałcza, Anny Pileckiej z Białogardu, Marii Jastrzębskiej z Barlinka, Teresy Janik, Wandy Ordy i Anny Sochackiej z Polic, Marii Zalewskiej, Anny Nowak, Agnieszki Gemby, Mirosławy Szurlej i Ireny Gemby z Bornego Sulinowa, Elżbiety Matyjasek i Anny Winiarskiej z Gryfic, Jurka Markowskiego z Goleniowa, Eugeniusza Napierały z Miedzichowa i Dominiki Odrowąż ze Szczecina, dodatkowo-  autorka projektu graficznego kalendarza, wolontariuszka spotkań w LSzS w Dziwnówku.

Serdecznie dziękujemy za  aranżację   wystawy  i  możliwość prezentacji dorobku artystycznego Seniorów. Wystawę można podziwiać do 30.04.2019, następnie w swojej wędrówce zatrzyma się w Klubie Artystycznym „Piwnica pod papugami” w Białogardzie, wernisaż w dniu 06.05.2019 do zobaczenia!

 Opracowanie i foto  – Janina Kołodzińska.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Stowarzyszenie Golczewo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.