VII przystanek dla wystawy wędrującej poplenerowej pt. „Tajemnica obrazu a natura morza” w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie.

W dniu 11.03.2019r. otwarcia wystawy dokonały:  Urszula Kwietniewska – Łacny –  Wiceprezes UTW w Gryfinie i Janina Kołodzińska – Prezes UTW  w  Golczewie  – autorka projektu IV Letnia Szkoła Seniora w Dziwnówku (26.08 – 02.09.2018).

Na wernisażu można było  obejrzeć  34 prace z  14 UTW z Województwa Zachodniopomorskiego i Wielkopolskiego, które zostały wykonane pod kierunkiem Jana Michała Szewczyka ze Szczecina – artysty plastyka, kuratora  pleneru.

Gryfino reprezentowały malarki  –  KLoczkowska Zdzisława, Rossa Joanna, Hasse Krystyna, Górak Bożena, Kryczka Bogusława, Golczewo  – Helena Włodarczyk, Elżbieta Wrzesińska, Marianna Michalak, Maria Kloch, Janina Kołodzińska, oraz Marian Włodarczyk. To była okazja aby osobiście  poznać autorów prac  ich doświadczenia i  przeżycia  poplenerowe.

 Dodatkowo eksponowane były  prace: Doroty Łysiak  i Grażyny Stodulskiej z Kamienia Pomorskiego,  Danuty Hofman i Elżbiety Śliwińskiej z Wałcza, Anny Dąbskiej, Renaty Jasiul i Wandy Zabrockiej z Koszalina,  Anny Pileckiej z Białogardu, Marii Jastrzębskiej z Barlinka, Teresy Janik, Wandy Ordy i Anny Sochackiej z Polic, Marii Zalewskiej, Anny Nowak, Agnieszki Gemby, Mirosławy Szurlej i Ireny Gemby z Bornego Sulinowa, Elżbiety Matyjasek i Anny Winiarskiej z Gryfic, Jurka Markowskiego z Goleniowa, Eugeniusza Napierały z Miedzichowa i Dominiki Odrowąż ze Szczecina.

Kolejne  spotkanie  uczestników  pleneru malarskiego,  przybyłych gości, słuchaczy i mieszkańców  Gryfina, potwierdzające  że   czas na realizację  marzeń jest zawsze –  wystarczy podjąć decyzję i przystąpić do  wykonania a satysfakcja dzieła  będzie najlepszym lekarstwem na wszelkie problemy życia. O tym przekonali się uczestnicy nie tylko pleneru malarskiego ale warsztatów muzycznych, teatralnych, rękodzielniczych, tanecznych,  innych,  biorących udział w IV Letniej Szkole Seniora w Dziwnówku.

Serdecznie dziękujemy za  aranżację   wystawy  i  możliwość prezentacji dorobku artystycznego Seniorów, Państwu – Katarzynie Sztangret  i Sebastianowi Rożko z Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie.

Wystawę można podziwiać do 30.03.2019, następnie w swojej wędrówce zatrzyma się w Urzędzie Miejskim Galerii Ratusz I Piętro Koszalin, wernisaż w dniu 02.04.2019.                         

 Do zobaczenia !

 Opracowanie i foto  – Janina Kołodzińska.

 foto – Sebastian Rożko – CIT Gryfino.                                       

Ten wpis został opublikowany w kategorii Stowarzyszenie Golczewo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.