Projekt „Trzeci Wiek Technologicznie” Dla UTW w Golczewie w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.

 W dniu 08.03. 2019r. w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym  w Szczecinie w  Sali Senatu przywitał nas  Prof. Mirosław Pajor – Dziekan Wydziału  Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki.

 Pan Profesor  wygłosił wykład na temat: rewolucji przemysłowej,  Przemysł 4.0,  dokonał przeglądu maszyn przemysłowych, omówił koncepcje rozwoju przemysłu przyszłości w maszynach wytwórczych  sterowanych komputerem.

Szczególną opieką zostaliśmy otoczeni przez dr inż. Magdalenę Urbaniak – z  Katedry Mechaniki i Podstaw Konstrukcji Maszyn, dr inż. Martę Beatę Krawczyk i dr inż. Marcina Królikowskiego z Instytutu Technologii Mechanicznej a także dr  inż.  Pawła Herbina z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki.  To dzięki  zaangażowaniu pracowników  naukowych,    podczas  4 – godzinnego pobytu poznaliśmy:   technologie odwzorowania 3D i wydruki  w tym pokaz  sprzętu metrologicznego, zostały omówione systemy wizyjne oraz pomiarowe stosowane w najnowocześniejszych fabrykach produkcyjnych .

 Ciekawym doświadczeniem było zapoznanie z wynalazkiem p.n.   egzoszkielety kończyny górnej  tu zostały omówione zasady  działania i budowa egzoszkieletów, oraz metody interpretacji intencji operatora.

 Specjalistyczne wykłady były połączone z pokazem oraz zwiedzaniem poszczególnych Wydziałów. 

Korzystając z zaproszenia  25 osób  raz w miesiącu  realizuje  program ZUT w Szczecinie i  który  z pewnością  rozbudzi  chęć do dalszego zgłębiania wiedzy na temat przytoczonych zagadnień.

Kolejne spotkanie 12.04.br. na Wydziale Elektrycznym.

Opracowanie i foto – Janina Kołodzińska – Prezes UTW w Golczewie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Stowarzyszenie Golczewo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.