Projekt „Trzeci Wiek Technologicznie” Dla UTW w Golczewie w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.

W  dniu  08.02. 2019 r. na Wydziale  Biotechnologii i Hodowli Zwierząt  25 – Słuchaczy  UTW w Golczewie uczestniczyło  w wykładach i ćwiczeniach dotyczących tematyki: Prebiotyki i probiotyki w diecie człowieka.  Były to zagadnienia dotyczące  żywności funkcjonalnej jako modyfikatora organizmu człowieka, znaczenie przeciwnowotworowe, przeciwosteoporotyczne,  hipocholesterolemiczne.

Zapoznaliśmy się   także z chorobami  odzwierzęcymi   z najbardziej popularnymi pasożytami: nicienie, tasiemce, pierwotniaki, stawonogi. Ciekawym doświadczeniem była obserwacja pasożytów  pod mikroskopem, poznaliśmy  metody zapobiegania  chorobom.  

Kolejnym  ważnym tematem była analiza wpływu czynników środowiskowych na ciśnienie krwi oraz tętno człowieka. Zajęcia zostały wzbogacone  symulatorami funkcji mięśnia sercowego, dokonując pomiarów skorzystaliśmy także z  porad dotyczących   przeciwdziałaniu nadciśnienia tętniczego.  

Dodatkowo  warsztaty:    „Co o mleku krowim, kozim i produktach powinniśmy wiedzieć?”  Degustacja z poznaniem  ciekawych produktów. 

Bezpłatne warsztaty i wykłady połączone z obiadem,   to niezwykły czas edukacyjny i  integracyjny nie tylko słuchaczy UTW ale   integracja  z pracownikami naukowymi uczelni.   Za miesiąc kolejne spotkanie  w dniu 08.03. 2019r. na wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki. 

Dzięki pozyskanym środkom, oferta jest  dostępna przede wszystkim dla osób  których często koszt dojazdu wraz z opłatą za zajęcia jest zbyt wysoki.  Korzystając z zaproszenia  do października br.  będziemy realizować program,  który  wpłynie  na rozwój intelektualny i społeczny, rozbudzi chęć do dalszego zgłębiania wiedzy.  Zajęcia w formie  warsztatów i laboratoriów poszerzą naszą wiedzę praktyczną, będziemy  mogli rozwijać i realizować swoje zainteresowania oraz brać udział w niecodziennych  zajęciach edukacyjnych, realizować się artystycznie. 

Projekt zajął wysokie 4 miejsce na liście rankingowej wśród 211 pozytywnie ocenionych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Dzięki nawiązanej współpracy z ZUT w Szczecinie,  zostaliśmy  zaproszeni  do realizacji II  edycji  projektu  pt. „Trzeci Wiek Technologicznie” w UTW  w  Golczewie za co serdecznie dziękujemy!

Opracowanie i foto- Janina Kołodzińska – prezes UTW w Golczewie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Stowarzyszenie Golczewo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.