„Tajemnica obrazu a natura morza” w Pyrzyckim Domu Kultury.

Szósty przystanek dla „wystawy wędrującej” składającej się z 34 prac malarskich.

Kolekcja prac powstała podczas IV Letniej Szkoły Seniora
w Dziwnówku (26.08.-02.09.2018). W plenerze malarskim udział wzięli Słuchacze z 14 Uniwersytetów III Wieku z Województwa Zachodniopomorskiego i Wielkopolskiego pod kierunkiem artysty plastyka Jana Michała Szewczyka ze Szczecina.

Po odbytej wędrówce w Kołobrzegu, Golczewie, Kamieniu Pomorskim, Nowogardzie, Gryficach wystawa dotarła do PDK w Pyrzycach i będzie gościć od 11.02 – 08.03. 2019r. następnie przejedzie do Gryfina ( wernisaż 11.03. br.), kolejno do Koszalina, Białogardu, Bornego Sulinowa i Szczecina do Urzędu Marszałkowskiego, pod koniec sierpnia wróci do Dziwnówka na V Letnią Szkołę Seniora, aby autorzy prac mogli odebrać i zawieźć do własnej galerii. Otwarcia wystawy dokonała Pani Wioletta Leśniewska – Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Pyrzycach, Pani Zenobia Walczak – Prezes UTW w Pyrzycach, Janina Kołodzińska – Prezes UTW w Golczewie.

Pyrzycki Uniwersytet III Wieku reprezentowały malarki: Lila Boczkowska i Wiktoria Wiszniowska – Kijana , Golczewo reprezentowali autorzy prac: Helena i Marian Włodarczykowie, Marianna Michalak, Elżbieta Wrzesińska, Maria Kloch, Janina Kołodzińska.

Podczas wernisażu mogliśmy podziwiać prace malarskie: Doroty Łysiak i Grażyny Stodulskiej z Kamienia Pomorskiego, Danuty Hofman i Elżbiety Śliwińskiej z Wałcza, Anny Dąmbskiej, Renaty Jasiul i Wandy Zabrockiej z Koszalina, Anny Pileckiej z Białogardu, Marii Jastrzębskiej z Barlinka, Zdzisławy Kloczkowskiej, Joanny Rossy, Krystyny Hasse, Bożeny Górak i Bogusławy Kryczki z Gryfina, Teresy Janik, Wandy Ordy i Anny Sochackiej z Polic, Marii Zalewskiej, Anny Nowak, Agnieszki Gemby, Mirosławy Szurlej i Ireny Gemby z Bornego Sulinowa, Elżbiety Matyjasek i Anny Winiarskiej z Gryfic, Jurka Markowskiego z Goleniowa, Eugeniusza Napierały z Miedzichowa i Dominiki Odrowąż ze Szczecina.

Wernisaż, to miłe spotkanie uczestników pleneru malarskiego, przybyłych gości, słuchaczy i mieszkańców Pyrzyc, wydarzenie sprzyjające prezentacji wspólnego dorobku, dzielenia się dobrymi emocjami, to także okazja do budowania sieci wzajemnego wsparcia miedzy Uniwersytetami
z Regionu. W Seniorach drzemie wiele pasji, wystarczy tylko stworzyć okazję, na potwierdzenie Pani Prezes Zenobia Walczak odczytała wiersz pt. „Senior wszystko może gdy siedzi nad morzem” autorstwa Mieczysławy Napiórkowskiej – Nowak z Pyrzyc, która trafnie zilustrowała atmosferę IV Letniej Szkoły Seniora w Dziwnówku, wiersz został zamieszczony w Kalendarzu na 2019 rok. Dziękujemy za zorganizowanie wystawy
i możliwość prezentacji dorobku artystycznego Seniorów.

Janina Kołodzińska – organizator autorskiego projektu „ Letnia Szkoła Seniora”. Foto – Józef Legiędź – UTW Pyrzyce

Ten wpis został opublikowany w kategorii Stowarzyszenie Golczewo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.